U bent hier

Afscheid Pypketsjerke met volle kerk

Door Redactie op zo, 31/01/2016 - 21:34

Zondag 31 januari werd in een bijzondere dienst afscheid genomen van de Pypketjserke. Meer dan 100 jaar was deze kerk het Gods huis van zowel gereformeerd Augustinusga als Surhuizum.  In de laatste dienst ging voor ds. Van Vliet uit Leeuwarden. Tekst van de preek was: “Niemand kan een ander fundament leggen , dat hetgeen gelegd is, hetwelk is Jezus Christus”. 1 Kor. 3: 11 (St.Vert.)

Dezelfde tekst welke in de muur is gemetseld bij de bouw van de kerk. Hiermee werd bedoeld dat het fundament van de kerk de gemeente is en niet het gebouw. Na afloop van de dienst werden bijbel, kaars, doopfont , liturgische kleden en avondmaal bescheiden de kerk uitgedragen gevolgd door de bezoekers.

De dienst werd druk bezocht. De gevoelens van de bezoekers riepen nog vele herinneringen op. Menige bezoeker vertelde na afloop dat men nog één keer op het vertrouwde plekje van vroeger had gezeten. Na de dienst was het koffiedrinken waar veel gebruik van gemaakt werd en vele herinneringen werden opgehaald.

Bekijk hier alle foto's