U bent hier

Afscheid nemen van Pypketsjerke met laatste kerkdienst

Door Redactie op vr, 22/01/2016 - 20:11

Op zondag 31 januari wordt de laatste kerkdienst gehouden in de Pypketsjerke tussen beide dorpen. De kerk heeft meer dan 125 jaar dienst gedaan als kerkgebouw. In een speciale afscheidsdienst zal van het kerkgebouw afscheid worden genomen. In deze dienst zal ds Alfons van Vliet uit Leeuwarden voorgaan. De Pypketsjerke kent een rijke geschiedenis en was kerkgebouw zowel voor de gereformeerde kerk van Augustinusga als van Surhuizum. Beide gemeenten hadden 1 predikant en 1 kerkenraad maar bleven formeel altijd 2 gemeenten. Enkele jaren geleden zijn beide kerkelijke gemeenten afzonderlijk met de hervormde gemeenten in beide dorpen gefuseerd tot PKN kerken en beide dorpskerken zijn in gebruik gebleven. Tot heden vonden er regelmatig nog bijzondere diensten plaats in de Pypketsjerke. Onlangs is het gebouw met bijbehorende woningen verkocht. De kerk heeft tot 2003, 11 predikanten geteld, die beide kerken dienden. De laatste predikant die actief was voor beide gereformeerde kerken was ds. van Vliet en deze gaat in de afscheidsdienst voor.

De dienst vangt aan om 15.00 uur en na afloop is ieder van harte welkom om gezamenlijk koffie te drinken en de nodig herinneringen op te halen.